01

مرداد

47

علاقه‌مند

زمان ثبت نام این رویداد به اتمام رسیده است . در صورتی که تا به حال ثبت نام نکرده‌اید به دفتر شاخه‌ مراجعه کنید.

Introduction to Git and Modern Source Code Management Techniques

محمدجواد ایزدی

Git logo
آشنایی با ابزار git و روش‌های مدرن مدیریت کد

در انجام پروژه‌های دانشگاهی، حتماً برای نگهداری نسخه‌های مختلف از فایل‌های خود از روش‌های متعددی استفاده کرده‌اید. مثلاً اینکه هر روز یک فولدر جدید که تاریخ همان روز را به عنوانش نامش انتخاب می‌کنید، می‌سازید و فایل‌ها را داخلش کپی می‌کنید. با این کار می‌توانید بعداً نسخه‌های قبلی پروژه و همین طور تغییراتی که بین نسخه‌های مختلف ایجاد شده را ببینید.

این کاری است که ابزارهای مدیریت کد و کنترل نسخه به صورت خودکار انجام می‌دهند. علاوه بر این، چنین ابزارهایی استفاده از یک کد مشترک را برای اعضای مختلف یک تیم آسان می‌کنند. مثلاُ ممکن است دو نفر همزمان روی یک فایل تغییراتی ایجاد کنند و یکی از آنها بدون اینکه دیگری متوجه شود، تغییرات او را از بین ببرد. این مشکلات در پروژه‌های تیمی در شرکت‌های نرم‌افزاری با فرکانس بیشتری رخ می‌دهند، و جلوگیری از آنها به شدت اهمیت دارد. تازه در پروژه‌های متن‌باز بزرگ مانند هسته‌ی لینوکس که هزاران نفر به صورت همزمان و با فرکانس بسیار بالا روی کد کار می‌کنند، این موضوع بسیار حیاتی‌تر خواهد بود.

در این کارگاه با ابزار git که یکی از محبوب‌ترین نمونه‌های ابزارهای مدیریت کد و کنترل نسخه است آشنا می‌شویم و سعی می‌کنیم با استفاده از این ابزار، روش‌های صحیح مدیریت کد در محیط‌های کاری را بیاموزیم.

شرکت در این کارگاه برای افرادی که در یکی از کلاس‌های تابستانی ای‌سی‌ام ثبت‌نام کنند رایگان است.

این کلاس به صورت یک کارگاه ۳ ساعته، ۵شنبه ۱ مردادماه ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد.

هزینه‌ی این کلاس ۲۰۰۰۰ تومان است.


روز ساعت مدت
پنج‌شنبه-94/05/01 10:00 am 180 min