مسابقه‌ی انتخابی ICPC دانشگاه تهران
۰۹ آذر · Contests

مسابقه‌ی انتخابی تیم‌های دانشگاه تهران جهت شرکت در مسابقه‌ی منطقه‌ای ICPC غرب آسیا، روز پنج‌شنبه ۱۵ آذرماه از ساعت ۲ بعد از ظهر در دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

جهت ثبت‌نام در این مسابقه به این لینک مراجعه کنید.

نخستین دوره‌ی مسابقه‌ی محیطی The Maze
۲۷ مهر · Other

۸ سالی می‌شه که هرساله توسط انجمن علمی مهندسی کامپیوتر (شاخه‌ی دانشجویی ACM) ، مسابقه‌ای ویژه‌ی ورودی‌های جدید دانشکده برگزار می‌شه که هدف اون، آشنایی ورودی‌ها با هم‌دیگه، سال‌بالایی‌ها، شاخه‌ی دانشجویی ACM و جو کلی دانشکده‌ست.

 

از امسال و با ایده‌گرفتن از مسابقه‌ی MIT Mystery Hunt ، مسابقه‌ی ویژه‌ی ورودی‌ها تحت عنوان The Maze قراره برگزار بشه. The Maze یک مسابقه‌ی محیطیه که بچه‌ها به تیم‌هایی تقسیم می‌شن و در کنار مربی‌شون که از سال‌بالایی‌هاشونه، باید معماهایی رو که در محیط دانشگاه (پردیس ۲ دانشکده‌های فنی) مخفی شده رو پیدا و حل کنن.

البته! حواستون باشه حل این معماها به این آسونی‌ها نیست :)

دوره‌ی آموزشی مبانی شبکه‌های کامپیوتری
۲۹ مرداد · Classes

امروزه زندگی ما با شبکه و به طور خاص‌تر اینترنت گره خورده است و نمی‌توانیم دنیایی بدون آن را تصور کنیم. در این دوره قصد داریم ابتدا نگاه‌های مختلف به شبکه را تعریف و پارامترهای مختلف آن را معرفی کنیم و با نمونه‌های واقعی تکنولوژی‌ها و پروتوکل‌های شبکه در دنیای واقعی آشنا شویم.

کلاس آموزشی NodeJS
۰۷ مرداد · Classes

Node.js پلتفرمی است بر مبنای موتور جاوااسکریپت کروم که به‌منظور ایجاد برنامه‌های سریع و گسترش‌پذیر به‌وجود آمده است. Node.js از مدل رویدادگرا و Non-Blocking برای انجام عملیات I/O بهره می‌برد. از این رو Node.js یک پلتفرم سبک و کارا برای پیاده‌سازی برنامه‌های Real-Time و مبتنی‌برداده است که می‌توانند به‌راحتی در سرورهای نامتمرکز اجرا شوند.

کلاس آمادگی مسابقات ICPC
۲۹ تیر · Classes

مسابقات ACM ICPC یکی از مهم‌ترین مسابقات برنامه‌نویسی در دنیا است. در این مسابقه، تیم‌های سه نفره با استفاده از تنها یک کامپیوتر در زمان ۵ ساعت، سوال‌های الگوریتمی و برنامه‌نویسی را حل می‌کنند. پایه‌ی این مسابقات بر اساس الگوریتم است. این مسابقات یکی از مهم‌ترین مسابقات برنامه‌نویسی در دنیا است. در این مسابقه، تیم‌های سه نفره با استفاده از تنها یک کامپیوتر در زمان ۵ ساعت، سوال‌های الگوریتمی و برنامه‌نویسی را حل می‌کنند. پایه‌ی این مسابقات بر اساس الگوریتم است.

مدرسه تابستانی یادگیری عمیق
۱۸ تیر · Workshops

دومین دوره‌ی مدرسه‌ی تابستانی یادگیری عمیق دانشگاه تهران

تابستان با کد
۱۲ تیر · Workshops

«تابستان با کد» برنامه‌‌ای‌ است که از سال ۱۳۹۱ توسط شاخه‌ی دانش‌جوییACM برگزار می‌شود. 

هجدهمین دوره‌ی انتخابات شاخه‌ی دانشجویی acm دانشگاه تهران
۲۶ اردیبهشت · News

هچدهمین دوره‌ی انتخابات شاخه‌ی دانشجویی acm دانشگاه تهران روز یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه در سامانه‌ی رأی‌گیری دانشگاه برگزار خواهد شد.

گفتنی‌است در این دوره از انتخابات، دو ائتلاف سرمه‌ای و مشکی-طلایی حضور دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ائتلاف‌ها به ادامه‌ی مطلب مراجعه کنید.

پنجره ۹۷
۱۷ اردیبهشت · Talks

در شاخه‌ی دانشجویی acm دانشگاه تهران هر ساله با برگزاری همایشی تحت عنوان «پنجره» در تلاشیم ارتباطات میان دانشگاه و صنعت را گسترش داده و با هدف معرفی راه‌های پیش‌روی دانشجویان، از افراد موفق در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر، میهمانانی دعوت کنیم تا از مسیری که طی کردند و تجربیات و چالش‌هایشان در طول این مسیر بگویند.

برنامه‌نویسی Functional و کاربردهای آن در جاوااسکریپت
۱۴ اردیبهشت · Talks

ارائه‌ی برنامه‌نویسی Fucntional و کاربردهای آن در جاوااسکریپت
“چگونه کم‌تر بنویسیم و در عین حال بازدهی بیش‌تری داشته باشیم.” 
سری دوم از مجموعه ارائه‌های weblite talks با موضوع Functional Programming & Its Applications in Javascript در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. این ارائه نخست در دانشگاه شریف برگزار شد و با استقبال بسیار خوب شرکت‌کنندگان رو‌به‌رو گردید.

هفته‌های زمستانه‌ی وب
۲۷ بهمن · Contests

سال‌های زیادی از توسعه‌ی جهانی اینترنت نمی‌گذرد؛ اما در همین مدت برنامه‌نویسی وب به حوزه‌ای جذاب برای فعالیت برنامه‌نویسان تبدیل شده‌است. با این حال جای خالی رویدادی مرتبط با آن در دانشکده‌ی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران احساس می‌شد. 
هفته‌های زمستانه‌ی وب دانشگاه تهران فرصتی برای شماست تا درباره‌ی وب چیزهای جدیدی یاد بگیرید یا توانایی برنامه‌نویسی وب خود را به چالش بکشید!

برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام، به وب‌سایت رویداد مراجعه کنید.

قبلی< >بعدی