کنفرانس علمی FSEN
۱۷ فروردین · Other

FSEN یک کنفرانس بین‌المللی است که با هدف گردهمایی محققان، مهندسان، توسعه‌دهندگان و متخصصان حوزه روش‌های صوری (Formal Methods) فعال در زمینه‌های آکادمیک و صنعتی برگزار می‌شود. از اهداف اصلی این کنفرانس،‌ ایجاد فضایی مناسب برای انتقال راحت‌تر دانش‌ و تجربه شرکت‌کنندگان و همچنین ایجاد زمینه‌های همکاری بین آن‌ها است. موضوعات پوشش‌داده شده در این کنفرانس همه ابعاد روش‌های صوری، به ویژه آن‌هایی که با پیشرفت کاربرد این روش‌ها در صنعت نرم‌افزار و ادغام آن‌ها در بخش‌های عملی مهندسی را دربر می‌گیرد. به دنبال موفقیت همایش‌های FSEN قبلی در سال‌های ۲۰۰۵(۱۳۸۴)، ۲۰۰۷(۱۳۸۶)، ۲۰۰۹(۱۳۸۸)، ۲۰۱۱(۱۳۹۰) و ۲۰۱۳(۱۳۹۲)، همایش FSEN بعدی در ۲۲ تا ۲۴ آپریل ۲۰۱۵(‌دوم تا پنجم اردیبهشت ۱۳۹۴) در تهران برگزار می‌شود.

شاخه‌ی دانش‌جویی ACM دانشگاه تهران، طبق سالیان گذشته در برگزاری این همایش همکاری داشت. شاخه‌ی دانش‌جویی ACM، از بین دانش‌جویان دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، افراد شایسته‌ی علاقه‌مند به همکاری را انتخاب می‌کند. این افراد ضمن کمک به برگزاری همایش خود نیز با اساتید شرکت‌کننده در برنامه دیدار می‌کنند و می‌توانند در برنامه‌های علمی کنفرانس شرکت کنند.

همکاری شاخه‌ی دانش‌جویی ACM در این کنفرانس به چند بخش تقسیم می‌شود.

۱- تخصیص یک دانش‌جو به هر سخنران خارجی از زمان ورود به تهران تا خروج. همراهی سخنران در تمام مراحل کنفرانس و بازدید از مکان‌های تفریحی در اوقات فراغت.

۲- کارهای اجرایی ثبت‌نام و پذیرش دانش‌جویان و سخنرانان

۳- مدیریت سالن و هماهنگی با سخنرانان در پخش اسلایدها (در سه روز برگزاری کنفرانس)

۴- همکاری در برگزاری social event، و همراهی میهمانان و سخن‌رانان