جشن ای‌سی‌ام
۳۱ اردیبهشت · Other

جشن ای‌سی‌ام

اولین دوره‌ی جشن شاخه‌ی دانشجویی ای‌سی‌ام به منظور گردهم آمدن افرادی که در این سال‌ها به این شاخه کمک کردند، تجلیل از آن‌ها و هم‌چنین حضور اعضای جدید و دانشجویانی که مخاطب حال حاضر شاخه هستند در جشن و آشنایی بیشتر آن‌ها با فعالیت‌ّهای شاخه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در آمفی‌تئاتر دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر برگزار شد. این جشن قبل‌تر و در سالیان دور نیز برگزار شده‌بود اما سبک‌وسیاق آن به مانند این دوره نبود.

بخش‌های مختلف جشن:

در بخش سخنرانی‌ها سرپرست شاخه، دکتر رامتین خسروی معرفی کلی از شاخه و فعالیت‌های آن داشتند، سپس چند تن از آفیسرهای قبلی شاخه‌، درباره‌ی مسابقات ACM ICPC، اهداف و فعالیت‌های شاخه و همچنین نحوه‌ی فعالیت آدم‌ها در شاخه‌های دانشجویی و کارهای داوطلبانه صحبت کردند. همچنین کلیپ‌هایی از  فعالیت‌های ACM و صحبت برخی دیگر از آفیسرهای سابق ACM ،که در خارج از کشور هستند، نیز پخش شد. در این مراسم برای اولین بار از کلیپ  To be ACM که به معرفی کلی فعالیت‌های شاخه‌ی دانش‌جویی ACM دانشگاه تهران می‌پردازد، رونمایی شد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. (https://www.youtube.com/watch?v=1xqK1HqZuIQ)

در قسمت سرگرمی‌ها نیز بخش‌های «تغییر صدا با خوردن گاز هلیوم» و «فینال مسابقات بازی کامپیوتری Rayman Legends (KungFoot)» که قبل مراسم مسابقات مقدماتی آن برگزار شده بود در آمفی‌تئاتر انجام شد.

در بخش آخر نیز از افرادی که در سال گذشته در بخش‌های مختلف (نشریه، کارهای گرافیکی، برگزاری برنامه‌ها و...) به شاخه‌ کمک کرده‌بودند تجلیل و یادبودی به آن‌ها تقدیم شد. (نحوه‌ی انتخاب نیز به صورت رای‌گیری از جمعی از مخاطبان ACM و آفیسرهای قدیمی بوده‌است) همچنین در این برنامه از نفرات برتر آزمون‌های کنکور سراسری کارشناسی ارشد و المپیاد دانشجویی کشور در رشته‌ی کامپیوتر تجلیل شد.