جایزه‌ی مجله‌ی اف‌یک
۰۲ اسفند · News

فصل‌نامه‌ی علمی شاخه‌ی دانش‌جویی ACM دانشگاه تهران که با نام «اف‌یک» به انتشار می‌رسد، همواره مورد توجه بسیاری از دانش‌جویان و اساتید دانشگاه تهران و همچنین سایر دانشگاه‌های سراسر کشور قرار گرفته است. این نشریه هم به صورت نسخه‌ی الکترونیکی از طریق سایت http://acm.ut.ac.ir قابل دریافت است و هم نسخه‌ی چاپیِ آن در دانشگاه‌های مختلف به فروش می‌رسد.

در بهمن ۱۳۹۴، مسابقه‌ای با عنوان «جشنواره‌ی نشریات دانشجویی» در دانشگاه تهران برگزار شد. تمامی نشریاتی که توسط دانش‌جویان اداره می‌شدند و به چاپ می‌رسیدند، توانایی شرکت در این جشنواره‌ی سالانه را داشتند. این جشنواره از بخش‌های مختلفی تشکیل شده بود. از انتخاب برترین طرح جلد گرفته تا برترین تیتر مقاله و دیگر عناوین مرتبط با نشریات گوناگون. این جشنواره صرفاً به مجلات مرتبط با دانشگاه تهران خلاصه نمی‌شد و نشریات متعددی که متعلق به دانشگاه‌های سراسر کشور بودند نیز در آن حضور داشتند.

در این جشنواره، مجلاتِ مختلفی در بخش‌های گوناگون جایزه بردند که یکی از مهم‌ترین جایزه‌های این جشنواره به مجله‌ی اف‌یک تعلق گرفت. نشریه‌ی اف‌یک برنده‌ی تندیس سومین جشنواره‌ی نشریات دانشجویی در زمینه‌ی «برترین نشریه‌ی فنی»‌ در میان نشریات شرکت‌کننده در این جشنواره شد. مدیرمسئول اف‌یک در آن زمان آقای «امیررضا دادفرنیا» بود که لوحِ تقدیری نیز به ایشان اهدا گردید.