۲۳ فروردین · Other

به نام خدا

Podcast چیست؟

کلمه‌‌ی پادکست در واقع واژه‌ای ترکیبی از دو واژه‌ی (iPod+broadcasting) است که iPod همان موزیک پلیر کمپانی اپل، و معنای کلمه‌ی بعدی آن مربوط به پخش رادیویی است.

پادکست‌ها در واقع گونه‌ای از برنامه‌های رادیویی هستند که به صورت اینترنتی منتشر می‌شوند یعنی می‌توان آن ها را به شکل مجله‌های صوتی دید که قابل دانلود هستند. یکی از دلایل ارتباط کلمه‌ی پادکست با آی‌پاد همین است چون افراد می‌توانند پادکست را دانلود کنند و به وسیله‌ی آی‌پادهای خود به پادکست‌ها گوش دهند. البته بدیهی است که شما برای شنیدن پادکست نیازی به آی‌پاد ندارید و پادکست هیچ ربطی کمپانی اپل ندارد.

پادکست‌ها می‌توانند موضوعات مختلفی داشته باشند و به صورت اپیزودی (قسمت قسمت) می‌شوند.

پادکست ECEcast یک پادکست علمی است که به موضوعات علمی موجود در مهندسی برق و کامپیوتر می‌پردازد. در شماره‌ی صفرم این پادکست به موضوع بهینه‌سازی (optimization) پرداخته و در این راستا با دکتر قدوسیان مصاحبه شده است.

تیم سازنده : مهرداد زرعیان، سپهر سماواتی

با تشکر از: مهرداد فرخی، سپهر سامنی، احسان حاج یاسینی، محمدصالح زاهدی، احسان اخوان، سینا کاشی پزها، مصطفی الوندیان، امیرحسین عبیری و تمام کسانی که ما را در ساختن پادکست یاری کردند.

 

دریافت با کیفیت پایین (۳۸ مگابایت)

دریافت با کیفیت بالاتر (۵۴ مگابایت)

 

دریافت نسخه‌ی خلاصه شده با کیفیت پایین (۲۴ مگابایت)

دریافت نسخه‌ی خلاصه شده با کیفیت بالا (۵۴ مگابایت)

 


یه سوالی این بهینه سازی به اینکه زمان حل ما خطی باشه یا نه ربطی داره (order الگ. ریتم پیاده شده ) ؟

اگر منظورتون مرتبه ی زمانی الگوریتم های حل مسئله های برنامه ریزی خطی(از جمله سیمپلکس) هستش میتونید با جست و جو کردن در پیج ویکیپدیای برنامه ریزی خطی(linear programing) با توجه به الگوریتمی که مدنظرتونه جواب سوالتون رو بگیرید